Uniwersytet Dzieci w klasie 6a!

Uczniowie klasy 6a wspólnie z nauczycielem p. Patrycją Kruglej rozpoczęli projekt Uniwersytetu Dzieci pt. „ Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” W ramach cyklu 8 zajęć będziemy rozwijać nasze kompetencje w zakresie planowania, krytycznego myślenia, wyciągania wniosków, współpracy jak również pracować poprzez zabawę- konstruować i eksperymentować. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem Metody Pytań i Doświadczeń. W ramach pierwszych zajęć pt. ”Dlaczego czasem lepiej w drużynie?” dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę konstruktorów maszyn, które mają pomagać ludziom. Dzięki zaangażowaniu uczniów powstały wspaniałe dzieła! Maszyna spełniająca marzenia, maszyna przyspieszająca wzrost upraw-aby ludziom nie brakowało pożywienia, maszyna do powiększania jedzenia, robot-który przygotowuje i podaje posiłki, wodonapełniarka-aby każde dziecko z Afryki nigdy już nie czuło pragnienia oraz maszyna dzięki której można wyprodukować pieniądze, aby pomagać innym. Trzymajcie kciuki za realizację kolejnych kreatywnych pomysłów naszych uczniów!