„Teatr okiem Guliwera”

W środę uczniowie kl. 2a i 2b rozpoczęli wyjątkowy kurs wiedzy o teatrze „Teatr okiem Guliwera”. Podczas pierwszego spotkania dowiedzieli się jak należy zachowywać się w teatrze i obejrzeli spektakl pt. Byczek Fernando.
Program edukacji teatralnej dla klas 2a i 2b to wyjątkowy kurs wiedzy o teatrze, stworzony z myślą o najmłodszych widzach. Motywem łączącym wszystkie lekcje jest postać Guliwera.

Klasy 2a i 2b uczestniczą w tym roku w programie edukacji teatralnej zorganizowanej przez Teatr Guliwer pt. „Teatr okiem Guliwera”. To wyjątkowy kurs wiedzy o teatrze, stworzony z myślą o najmłodszych widzach, w czasie którego dzieci poznają specyfikę teatru lalek oraz przyswajają wiedzę ogólną dotyczącą teatru.
Motywem łączącym wszystkie lekcje jest postać Guliwera wcielająca się w coraz to nowe formy lalkowe, ukazując różnorodność technik animacyjnych. Scenariusze lekcji bezpośrednio bazują na historiach podróży patrona Teatru.
Formuła spotkań edukacyjnych ma bawić i kształcić, tak by z czasem mali widzowie stali się kompetentnymi odbiorcami sztuki.

Lekcja 1 – Wielka Księga Guliwera. Podstawy teatralnych podróży
Lekcja 2 – Lalki. Jak powstają i dlaczego żyją?
Lekcja 3 – Guliwer w krainie Olbrzymów, czyli z pacynką wśród ludzi.
Lekcja 4 – Wyspa Laputa. Jak żyć z głową w chmurach?
Lekcja 5 – Aktor, scenariusz, reżyser – praca na bezludnej wyspie.
Lekcja 6 – Teatr równa się bezpieczne podróże w nieznane i wielki finał.

Po obejrzeniu sześciu spektakli poprzedzonych edukacją  każde dziecko otrzyma nagrodę oraz zostanie odznaczone orderem Wiernego Widza czyli młodego TEATROMANIAKA.

http://www.teatrguliwer.waw.pl/?plik=edukacja