|

Przedstawienie „Dziwna przygoda w bibliotece”

Uczniowie klas pierwszych byli świadkami  „Dziwnej przygody w bibliotece”. W bibliotece szkolnej pojawiły się postaci z różnych baśni. Pierwszoklasiści mieli okazję zobaczyć Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Kopciuszka, a nawet uciekające przed niegrzecznymi, niszczącymi czytelnikami Książki i Encyklopedię. Całe wydarzenie miało miejsce z okazji przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet czytelników, odbyło się 19 października. 

W inscenizacji wzięli udział uczniowie z klasy 4b. Bibliotekarkę zagrała Laura Florczak, Jasia Antek Bańko, Małgosię Ala Piłat, Czerwonego Kapturka  Martyna Jakimiuk, Kopciuszka Marysia Sadura, Książki I,I,II – Adam Mianowski, Malina Michalska, Oliwia Rogowy, Encyklopedię Kostek Rakowiecki. Dekoracje przygotował nauczyciel plastyki p. Grzegorz Bolek. 

Aktorzy poprzez swój występ zapraszali czytelników do czytania książek, a także ich szanowania. Młodzi widzowie wzięli udział w krótkiej rozmowie na temat baśni, z których pochodzą bohaterowie „ Dziwnej przygody w bibliotece”. Pierwszoklasiści pomogli również rozpoznać na zdjęciach bohaterów innych baśni i bajek.  

Na koniec dzieci otrzymały zakładki do książek, które wykonali dla nich uczniowie klas 4.