|

,,Nasze pasje i zainteresowania”- zwierzęta

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2b uczestniczący w zajęciach świetlicowych mogą dzielić się z innymi swoimi pasjami. Tym razem o swoich zainteresowaniach opowiedziały: Laura i Malina.
Laura Florczak jest pasjonatką i miłośniczką kotów. Przygotowała zajęcia o rasach i zwyczajach kotów. Dzieci mogły poznać charakterystyczne cechy poszczególnych ras ( np. jakość i długość sierści, kolor, charakter i wymagania odnośnie pielęgnacji ) i zobaczyć jak się prezentują. Laura opowiedziała o swoich własnych, 4 kotach oraz zaprezentowała samodzielnie nakręcony filmik o swoich ulubieńcach.
O swoich zainteresowaniach opowiedziała również Malina Michalska. Jej pasją są najgroźniejsze morskie zwierzęta- rekiny. Klasa poznała najgroźniejsze dla człowieka gatunki i ich zwyczaje. Malina wykazała się dużą wiedzą i szczegółowo opowiedziała o tych budzących grozę zwierzętach. Dzieci dowiedziały się gdzie występują rekiny oraz jak wygląda ich życie w naturalnych warunkach.
Szykując się do zajęć o rekinach dzieci wykonały makietę do zdjęć – ,,żarłoczny rekin”.

Dziękujemy p. Luizie Roman za prowadzenie tego projektu.