Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO. Uczniowie naszej szkoły uczcili to święto szkolnym dyktandem. Celem konkursu była troska o poprawną polszczyznę, motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji oraz wyłonienie najlepszych. Dyktando w trzech kategoriach wiekowych pisało 35 uczniów. Oto lista zwycięzców:

 klasy IV  –   I miejsce – Jadwiga Dembińska, kl.4a

 klasy V-VI –  I miejsce – Zosia Kolenda, kl.6a i Aleksander Laskowski, kl.6a
                      II miejsce – Amelka Krutkowska, kl.6a i Mikołaj  Głuszczuk, kl.5a
                      III miejsce – Adam Mianowski, kl.5b

 klasy VII – VIII – I miejsce – Iga Perka, kl.8b
                           II miejsce – Jędrzej Szcześniewski, kl.7c
                           III miejsce – Zosia Janus, kl.7c

                            Gratulujemy!