Mali inżynierowie. Co sprawia, że pomysł działa?

Projekt Uniwersytetu Dzieci w klasie 2b”
W klasie 2b odbyła się niezwykła lekcja w-f w trakcie której uczniowie dowiedzieli się, że dzięki wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń ruchowych można uczyć się szybciej i lepiej. Dzieci obejrzały mini wykład o tym jak działa nasz mózg i wykonywały różnorodne ćwiczenia, które wspomagają koncentrację uwagi, orientację przestrzenną, spostrzegawczość oraz wpływają na zwiększenie efektywności i tempa uczenia się. Podczas zabaw w bajkowej konwencji, w Niezwykłej Krainie Koncentracji Uwagi,  gimnastykowały  zarówno ciało, jak i umysł. Poznane ćwiczenia będą doskonałym przerywnikiem w trakcie trwania lekcji, na początku lub na zakończenie dnia w szkole.

Zajęcia były wstępem do realizacji projektu Uniwersytetu Dzieci „Mali Inżynierowie. Co sprawia, że pomysł działa”. Podczas zajęć Mali Studenci  będą konstruować różne modele: statku, wieżowca czy samochodu przyszłości. Rozbudzą przy tym wyobraźnię przestrzenną i rozwiną swoje zdolności manualne. Ponadto, wymyślą jak udoskonalić środki transportu, trenując przy tym współpracę, kreatywność i tworzenie innowacyjnych rozwiązań.

Maria Dobrogowska