„Ziemia naszym domem! Warsztaty z edukacji globalnej”

Z inicjatywy fundacji Muszelka klasa 4a bierze udział w projekcie pt. “Ziemia naszym domem! Warsztaty z edukacji globalnej”. W projekcie uczniowie dowiadują się, czym jest zrównoważony rozwój, zmiany klimatu, różnorodność biologiczna i właściwe wybory konsumenckie. Odkrywają także, jak nasze postawy wpływają nie tylko na miejsce, w którym mieszkamy, ale także dalekie rejony świata.
Projekt zakończą spotkania finałowe w szkole i Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich podczas Tygodnia Edukacji Globalnej w listopadzie. Podczas wydarzeń odbędą się prezentacje odkryć warsztatowych w wykonaniu dzieci oraz spektakl narracyjny „Mali Sindbadzi. Dzieci w drodze”, w wykonaniu opowiadaczki Beaty Frankowskiej i muzyków z Armenii Narine Azaryan i Syrii Adeba Chamoun.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.