Z wizytą w siedzibie Polskiego Radia

28 listopada klasy 7a i 7b wybrały się z wizytą do siedziby Polskiego Radia w Warszawie. Już na początku spotkania z przewodnikiem- dziennikarzem radiowym, uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących Polskiego Radia oraz budynku, w którym się ono mieści. Chodząc „gęsiego” długimi i bardzo wąskimi korytarzami mogliśmy podglądali pracę  radiowców nadających audycje w kilku rozgłośniach Polskiego Radia. Zachowując absolutną ciszę poznali pomieszczenia realizatorskie takich stacji radiowych jak: Czwórka (nadająca dla młodzieży), Dwójka (nadająca głównie muzykę poważną), Jedynka (radio informacyjne i popularnonaukowe) oraz radio absolutnie wyjątkowe, bo nadające tylko dla najmłodszych słuchaczy  – Polskie Radio Dzieciom. Tam też nasi uczniowie mieli szansę poczuć się jak prawdziwi radiowcy zakładając specjalne słuchawki oraz siadając za radiowymi pulpitami.  Maskotką stacji jest MIS MICHAŚ, przy którym uczniowie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia.