|

Wielki sukces podkowiańskich lekkoatletek!!!

W maju bieżącego roku, naprawdę wielkiej rzeczy dokonały uczennice Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej! Reprezentacja szkoły w czwórboju lekkoatletycznym (klasy 5-6) zdobywała medale na kolejnych etapach zawodów Szkolnego Związku Sportowego, ale po kolei.
Czwórbój LA w skrócie, to sześcioosobowa drużyna, której każdy zawodnik startuje kolejno w 4-ech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600m. Wyniki przelicza się wg tabel punktowych i sumuje najlepszych 5 otrzymując wynik drużyny. Mistrzostwa powiatu grodziskiego odbyły się w Międzyborowie i zakończyły naszym wyraźnym zwycięstwem – 3 najlepsze indywidualne wyniki zawodów należały do nas! 26-ego maja w Młodzieszynie odbył się drugi etap – świetne rzuty, rekordy życiowe w biegach (w tym rekord szkoły Zosi na 600m) i mamy 1271 punktów, co dało nam kolejne złoto i awans na finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siedlcach – pierwszy po 23 latach!
Celem było złamanie granicy 1300pkt i… dziewczęta tego dokonały! Po bardzo dobrych rzutach i 60-ce mieliśmy jednak pewien niedosyt, bo mogło być trochę lepiej. Wtedy zebraliśmy plony wielogodzinnej pracy na skoczni w dal. Cała liczona piątka skakała powyżej 4 metrów – w tym najdłuższy skok całych zawodów Ali! Dało nam to jeszcze trochę energii przed biegami na 600m – najmniej lubianą przez wieloboistów konkurencję. A tu kolejne życiówki i mamy 1330 punktów!
I SREBRO MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ!!!
Dokonały tego: Zofia Kolenda, Amelia Krutkowska, Alicja Tryzno, Gabriela Babiak, Wiktoria Macutkiewicz i Antonina Hajdenrajch!!! GRATULACJE!!!
Przygotowania zaczęliśmy ponad rok temu – był brąz powiatu, ale była też wspaniała praca dziewczyn na lekcjach, sks-ach i po godzinach. Była tegoroczna klątwa 3-ich miejsc: sztafety przełajowe, koszykówka, piłka ręczna, ale wszystko zostało zwieńczone wielkim sukcesem dziewcząt, z małej szkoły i bez klas sportowych.
Jest to piękne nawiązanie do dawnych sukcesów lekkoatletycznych drużyn p. Jerzego Drążkowskiego, któremu ogromnie dziękuję za inspirację! Jest to też ukoronowanie pracy wielu świetnych roczników gimnazjalnych – np. ur. 94, 98, 02/03. Wspaniale, że rosną następcy!    Trener drużyny  Krzysztof Kolenda