Wielkanocny czas w klasach 1-3

Wielkanoc to święta, z którymi związanych jest wiele tradycji i zwyczajów takich jak: malowanie jajek, dzielenie się jajkiem, święconka, śniadanie wielkanocne, śmigus – dyngus. Klasy 1-3 przygotowywały się do Wielkanocy już od dłuższego czasu, wykonując różne ozdoby, stroiki, pisanki. Aktywny udział dzieci w przygotowaniach pozwolił im bliżej poznać tradycje związane z Wielkanocą i wprowadził świąteczny nastrój. W ostatnim dniu przed przerwą Wielkanocną, wielu uczniów klas młodszych spotkało się też przy pięknie udekorowanych i zastawionych wybornymi przysmakami stołach, aby wspólnie podzielić się jajkiem, skosztować lukrowanych bab, niepowtarzalnych mazurków oraz pachnących wędlin.

Klasy 1-3 życzą Wszystkim zdrowych, ciepłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.