|

Tydzień Bibliotek w bibliotece szkolnej

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa. Po raz pierwszy została zorganizowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie to odbywa się co roku od 8 do 15 maja. Tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek było: „Znajdziesz mnie w bibliotece”.Nasza biblioteka szkolna również włączyła się do akcji. Tydzień Bibliotek stał się świetną okazją, aby przybliżyć społeczności szkolnej temat książki. Każdego dnia w aplikacji Teams w zespole Nasza Szkoła były zamieszczane materiały poświęcone wspomnianemu zagadnieniu. Dzięki temu mogliśmy przypomnieć sobie budowę książki, dowiedzieć się o nietypowych książkach, ewolucji książki, a także przeczytać o motywie książki i biblioteki w twórczości Stanisława Lema.

Dziękujemy p. Iwonie Grabowskiej-Gralak oraz p. Karolinie Serwik za tę cudowną inicjatywę.