|

SUKCESY SPORTOWE

REWELACYJNE FINAŁY MAZOWIECKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LA!!!

W piątek 31 maja na Stadionie Orła w Warszawie odbyły się finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w LA – czyli mistrzostwa województwa roczników 2003 i 2004/05. Już trzeci rok z rzędu wracamy z nich z medalami naszych dziewcząt, ale tym razem rozbiliśmy bank!!!

PO PIERWSZE: ZŁOTO!!!
Mistrzynią województwa w skoku wzwyż, w końcu, została Basia Burlewicz z pięknym rekordem życiowym 172cm!!! W końcu, ponieważ w poprzednich dwóch latach były srebra, a Basia – trenująca w warszawskiej SKRZE – jest aktualną mistrzynią Polski!

PO DRUGIE: DWA SREBRA!!!
Wicemistrzyniami Mazowsza zostały: Oliwia Kamińska w skoku w dal i Luba Morkowska w pchnięciu kulą (3kg)! Dla Oliwki to trzecie igrzyska i drugie już srebro – poprzednie: 2 lata temu w sztafecie 4x100m! Dla Luby SREBRO to nowość, bo w ostatnich dwóch latach… wszystkie zawody wygrywała! Jedynie zeszłoroczne igrzyska miała wyraźnie nieudane i tym bardziej cieszy nas tegoroczne podium! Oba Sreberka wypracowały swoje osiągnięcia na dodatkowych zajęciach sportowych w naszej szkole – tzw. SKS-ach.

PO TRZECIE: MASOWOŚĆ!!!
W tegorocznych finałach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentowało nas aż 11-u uczniów! Dla porównania w ciągu ostatnich 15-u lat tylko 4 razy było nas więcej niż 4 osoby. Wszyscy nasi uczniowie zajęli miejsca punktowane – czyli do 12-ego! Oto ONI:
Kacper Lorens – VI na 100m
Gabriel Baron – VIII w skoku wzwyż
Aleksandra Sobocińska, Wiktoria Golańska, Sophia Neumann, Antonina Burlewicz – IX w sztafecie 4x100m (w kolejności zmian)
Maja Krzyżanowska, Barbara Burlewicz, Oliwia Kamińska, Maja Milczarek – XII w sztafecie olimpijskiej (800m-400m-200m-100m) (w kolejności zmian)
A do następnych medali zabrakło naprawdę niewiele: butów w odpowiednim rozmiarze u Kacpra, chłodnej głowy u Gabriela, czy pewności siebie u najmłodszej na Igrzyskach sztafety 4x100m!

PO CZWARTE: WSPÓŁPRACA!!!
Po raz pierwszy w historii do naszej grupy lekkoatletycznej dołączyła uczennica z podkowiańskiej szkoły katolickiej! Trenująca z nami od kilku miesięcy Weronika Siedlecka z etapu na etap poprawiała rekord życiowy w skoku wzwyż. W warszawskich finałach dodała kolejne 5cm co w sumie dało 145cm i 8 miejsce w województwie!
WSZYSTKIM CHCĄCYM: GRATULUJEMY! DZIĘKUJEMY! ZAPRASZAMY DO DALSZEJ WSPÓŁPRACY I ZABAWY! Trener Krzysztof Kolenda

I WRESZCIE PO PIĄTE: GENERALKA!!!
6-ego czerwca ukazał się komunikat końcowy tegorocznych finałów MIMS w LA! NASZE DZIEWCZĘTA ZDEKLASOWAŁY WSZYSTKIE INNE SZKOŁY W WOJEWÓDZTWIE!!! W poprzednich dwóch latach byliśmy tuż za podium więc był niedosyt, ale teraz powiedzmy to jasno – bez żadnych wątpliwości: JESTEŚMY NAJLEPSZĄ LEKKOATLETYCZNĄ SZKOŁĄ W WOJEWÓDZTWIE!!!