|

Sukces naszych lekkoatletów

Z wielką radością informujemy o kolejnych sukcesach sportowych naszych młodszych uczniów! W pobliskim Brwinowie w majowe środy odbywały się zawody należące do prestiżowego ogólnopolskiego cyklu Czwartków LA. Wśród startujących dzieci znalazły się też 4 nasze uczennice: Gabrysia Babiak, Klara Balińska, Zosia Kolenda i Kasia Nowińska.

Dziewczyny wielokrotnie stawały na podium w skoku w dal i biegu na 60m, a Zosia i Kasia wywalczyły podczas tych startów prawo startów w Finałach Ogólnopolskich Czwartków LA, które odbyły się 19-20 czerwca w Łodzi. Obie, mogąc wybrać konkurencję, zdecydowały się skakać w dal.

Dla Zosi (ur. 2011r.) już sam awans do finałów wśród dziewcząt 2010 był dużym sukcesem i troszkę zjadła ją trema. Najdłuższy swój skok spaliła i skończyła zawody z wynikiem 343cm. Mały niedosyt, ponieważ w tym roku skakała już ok 380cm, ale wszystko przed nią, zwłaszcza, że na co dzień trenuje siatkówkę i zawody LA miały być tylko zabawą.

Kasia (ur. 2009r.) miała jasny cel: ustanowić życiówkę powyżej 4m – na treningu było już dalej, ale wiadomo, że zawody – zwłaszcza tak duże – to inna historia. Plan udało się zrealizować: 417cm!!! Jednak, jak się okazało i tu można mówić o małym niedosycie, ponieważ Kasi zabrakło tylko 3 cm by wejść do ścisłego 8-mio osobowego finału! Przypomnę, że były to Ogólnopolskie Finały Czwartków LA i 9 miejsce w Polsce to super wynik!

Gratulujemy dziewczynom i z nadzieją czekamy na następną jesień – oby pełną sportowych emocji dla naszych uczniów!!!

Opiekun naszych lekkoatletek Krzysztof Kolenda