Sprzątanie świata- podsumowanie

We wrześniu i październiku bieżącego roku  uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Celem akcji było promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Na godzinach wychowawczych uczniowie wykonali prace będące inspirowane hasłem ”Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Najważniejszym zadaniem projektu było sprzątanie najbliższej okolicy. Przed wyjściem w teren każde dziecko zostało wyposażone w rękawiczki i worki oraz zapoznane z zasadami bezpiecznego zbierania śmieci. W porządkowanie okolicy szkoły zaangażowali się uczniowie z klas 5a, 5b, 5c i 6b wraz z wychowawcami. Sprzątającym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a dzięki  aktywnej postawie uczniom udało się zebrać bardzo dużo worków śmieci, które następnie zostały złożone w punktach odbioru odpadów.