|

Spotkanie autorskie „Wokół Lema”

12 kwietnia br. gościem biblioteki szkolnej był Pan Daniel Odija – prozaik, dziennikarz, animator kultury – który przybliżył uczniom klas 7-8 postać i twórczość Stanisława Lema – znakomitego pisarza, futurologa.

Poza porcją faktów dotyczących wyznaczników literatury fantastyczno-naukowej, motywów pojawiających się w utworach należących do tego gatunku, języka, budowy – w szczególności „Bajek robotów” – młodzież miała okazję dowiedzieć się o pisarzach, na których literaturze wzrastał młody Lem, jego młodzieńczych pasjach, a także słabościach. Pan Odija przypomniał również o „przepowiedniach” Stanisława Lema, na które przedstawił dowody, cytując m.in. „ Powrót z gwiazd” i „Obłok Magellana”.

Nasz gość na prośbę uczniów opowiedział też krótko o swojej pracy. Dał kilka wskazówek osobom, które chciałyby rozpocząć przygodę z pisarstwem.

Dziękujemy Panu Danielowi Odiji za ciekawą opowieść o Lemie – pisarzu, wizjonerze, który zainspirował innych twórców.

Kto wie, być może w przyszłości zainspiruje też któregoś z naszych uczniów?