|

Podkowiańska koszykówka ma kolor brązowy!

W ubiegłym tygodniu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego w Koszykówce dziewcząt i chłopców. Wystawiliśmy dwie reprezentacje: we wtorek rywalizowały młodsze dziewczęta (ur.2010 i młodsze), a w piątek starsi chłopcy (ur.2008/09). Pamiętając, że absolutnym faworytem była grodziska SP2 – prowadząca koszykarskie klasy sportowe – i tak celowaliśmy w podium. Obie drużyny rozkręcały się z każdym meczem, coraz lepiej opanowując stres.

Dziewczęta pokonały drużyny z Józefiny, grodziskiej SP5 i Międzyborowa, a nieznacznie uległy grodziskiej SP6 i zdecydowanie koszykarkom z SP2.

Chłopcy wyraźnie zwyciężyli z drużynami z Milanówka, Międzyborowa oraz grodziską szkołą nr 1, wychodząc z grupy na pewnym pierwszym miejscu. Ostatecznie po ciężkim boju z dwoma faworytami uzyskaliśmy tytuł trzeciej najlepszej reprezentacji powiatu.

W skład drużyn wchodzili:

Antoni Szary, Oskar Maj, Michał Piórkowski, Mateusz Florczak, Jan Musiał, Stanisław Hejankowski, Piotr Seidel, Michał Ratkiewicz, Bruno Kowalczyk,

Iga Perka, Felicja Pakuła, Agata Seregiet, Alicja Tryzno, Wiktoria Macutkiewicz, Antonina Hajdenrajch, Gabriela Babiak, Amelia Krutkowska, Zofia Kolenda, Maja Trzykowska, Emilia Sprycha, Martyna Szymańska.

Za walkę, pot i wielkie serce do gry dziękujemy i gratulujemy .

Agata Chrzanowska i Krzysztof Kolenda