|

Nasze pasje i zainteresowania- straż pożarna

Podczas zajęć świetlicowych prowadzonych przez p. Luizę Roman uczniowie klasy 2b mają okazję opowiedzieć o swoich pasjach i zainteresowaniach. Tym razem o zainteresowaniach opowiedział Antek, który od dłuższego czasu interesuje się strażą pożarną. Przygotował planszę pokazującą charakterystyczne elementy sprzętu strażaków (hełm, aparat tlenowy, specjalne buty itp.). Dowiedzieliśmy się również jak wyposażone są pojazdy ratowniczo- gaśnicze. Antek w ciekawy sposób przedstawił historię powstania straży pożarnej i zademonstrował model jednego z pierwszych wozów strażackich. Uczniowie mogli również poznać przyczyny powstawania pożarów i techniki ich gaszenia. Dzięki tym ciekawym zajęciom jeszcze bardziej doceniamy trudną i niebezpieczną pracę strażaków.
Antkowi życzymy, aby w przyszłości spełniło się jego marzenie o pracy w straży pożarnej.