Nasze pasje i zainteresowania – konie

Kolejne zajęcia z cyklu ,,Nasze pasje i zainteresowania” przygotowała Zosia Wojciechowska. Jej pasją są konie i wszystko co jest z nimi związane.
Zosia przygotowała duże rysunki, dzięki którym dzieci poznały szczegóły uprzęży konia, oraz dowiedziały się jakie są rodzaje siodeł i jak się je mocuje. Mogliśmy zobaczyć jak zbudowane jest końskie kopyto jak również poznać techniki podkuwania koni i rodzaje podków.
Dzieci poszerzyły wiedzę odnośnie ras koni i specyficznych nazw związanych z ich umaszczeniem. Zosia opowiedziała także o metodach pielęgnacji koni i zasadach bezpieczeństwa podczas kontaktu z tymi zwierzętami.
Ponieważ Zosia od dłuższego czasu jeździ konno mogliśmy usłyszeć o jej ulubionych koniach i przygodach związanych z pobytem w stadninie.
Gratulujemy Zosi ciekawej pasji i życzymy aby się w niej dalej realizowała.