|

Jana Kulik laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego

Wielkie brawa i serdeczne gratulacje dla Jany Kulik z kl. 8a za zdobycie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”.

Konkurs był organizowany w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, adresowany do uczniów, którzy ukończyli 13 lat. Uczniowie mieli się wykazać umiejętnościami pisania tekstów literackich w formie wiersza lub prozy. Tematem pracy konkursowej było przedstawienie historii bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, rodzinnej, który był lub jest wierny, podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda – nawet za cenę utraty życia.

Oto praca Jany:

„Prezent Urodzinowy”

Pięści splecione

w kwiatach sukienki

sińce

świeczki na torcie

żałobne sto lat

krzyczane do ucha

Bez pierwszej miłości

na leśnej polanie

bez matki i ojca

u boku

Bez wiary

słów kilka do Boga

bez tchu

szarpią serce spokojne

Bez drżenia

strzał w głowę

Wyklęta