Edukacja globalna w naszej szkole

Dobiegł końca już drugi realizowany w naszej szkole przez fundację Musszelka projekt z edukacji globalnej. W tegoroczną edycję pt. „Myśl, działaj, opowiadaj! Warsztaty dla młodych aktywistów” zaangażowani byli szóstoklasiści i szóstoklasistki z klasy Pani Beaty Podkowińskiej, którzy wspólnie zgłębiali zagadnienia związane m.in. ze zmianami klimatu, wpływem rolnictwa na różnorodność biologiczną, marnotrawstwem żywności i suszą. Początkowo planowano, żeby uczniowie podzielili się swoją wiedzą z dziećmi ze świetlicy. Niestety z uwagi na panującą pandemię, plany trzeba było zmodyfikować i zamiast prowadzić zajęcia, uczniowie nagrali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek krótkie filmiki. Na koniec projektu specjalnie dla uczniów naszej szkoły powstał film pt. „Ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny?”z udziałem polarnika Mikołaja Golachowskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://fb.watch/24rDRYBG42/

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej

Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.