Akcja Czadowe bidony

Republika Czadu to państwo w środkowej Afryce. Według ONZ jest to jedno z najsłabiej rozwiniętych państw świata. Wielu mieszkańców cierpi głód, dzieci nie mają możliwości uczenia się. Różne organizacje humanitarne z całego świata starają się nieść pomoc mieszkańcom Czadu. Od kilku miesięcy przebywa tam małżeństwo z Polski: pani Ania – nauczycielka języka angielskiego i pan Paweł – pielęgniarz. Pomagają w pracy w szpitalu i organizują szkołę. Dzieci, które przychodzą do szkoły nie mają w czym zabierać ze sobą wody do picia. Dlatego też uczniowie klas 4, postanowili pomóc swoim rówieśnikom z Czadu. Na lekcji etyki przygotowali plakaty i zorganizowali zbiórkę pt. Czadowe bidony. W czasie zbiórki zebrali ponad 35 bidonów, które polecą do Afryki. Szczególne podziękowania dla Tosi Grzymskiej z klasy 4b za zaangażowanie w całą akcję oraz dla tych wszystkich, którzy przynieśli pojemniki na wodę. Na początku marca nasze czadowe bidony polecą do Afryki.