Pierwsza pomoc w 5b

Uczniowie klasy 5b wzięli udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć poznali zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), nauczyli się korzystania z defibrylatora AED oraz dowiedzieli się, jak postępować w przypadku poparzeń, zadławień, złamań czy np. wbicia ciała obcego. Były to bardzo wartościowe i praktyczne zajęcia, które pozwoliły uczniom zdobyć umiejętności mogące pomóc w ratowaniu zdrowia i życia innych osób.