UBEZPIECZENIE NNW

(Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na rok 2016/2017)

Szanowni Rodzice,

Ze względu na dużo wyższe składki ubezpieczenia NNW w ofercie PZU na ten rok, w roku szkolnym 2016-2017 Rada Rodziców ponownie sprawdziła oferty z różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrała dla uczniów i pracowników szkoły ofertę TU Compensa. Wszystkie dokumenty związane z ofertą ubezpieczenia (w tym Ogólne Warunki Ubezpieczenia) znajdziecie Państwo na stronie www Szkoły w zakładce ?Ubezpieczenie? w lewym menu na dole.

UWAGA!!!

W TYM ROKU JEST ISTOTNA ZMIANA!

Ustawa nakłada na ubezpieczycieli obowiązek uzyskania imiennego podpisu opiekuna każdego ucznia. Przy wpisywaniu dziecka na listę każdy opiekun otrzymuje ogólne warunki ubezpieczenia NNW (OWU) i potwierdza podpisem, że je otrzymał. Rada Rodziców będzie zbierać podpisy w pierwszych dniach października. Informacje o miejscu i czasie zbierania podpisów znajdziecie Państwo przy wejściu do szkoły i na stronie www Szkoły.

Oferta Compensy obejmuje ubezpieczenie NNW w wariancie podstawowym oraz świadczenie dodatkowe w zakresie zwrotu kosztów leczenia do wysokości 40 % sumy ubezpieczenia, dzienne świadczenie szpitalne w wysokości 25 zł/ dzień oraz zwrot kosztów naprawy, wypożyczenia lub nabycia środków specjalnych (klauzule dodatkowe nr 1,2 i 7).

Zgodnie z ofertą, ochrona? obje?te sa? zdarzenia, którym ubezpieczony uległ bez wzgle?du na to, gdzie w danym momencie przebywał (w kraju czy za granica?) i o której godzinie doszło do wypadku (ochrona 24h na dobe?), np. w czasie nauki, w drodze do lub ze szkoły, a takz?e w czasie róz?nych zaje?c? pozalekcyjnych, w tym takz?e podczas uprawiania sportu (z wyłączeniem sportów ekstremalnych), oraz w z?yciu prywatnym. Ubezpieczenie obejmuje równiez? wypadki powstałe podczas kolonii, obozów i zielonych szkół, działa równiez? podczas ferii, wakacji i dni s?wia?tecznych.

Składki za jedno dziecko wynoszą odpowiednio:

25 zł (suma ubezpieczenia 7.000 zł)

36 zł (suma ubezpieczenia 10.000 zł)

53 zł (suma ubezpieczenia 15.000 zł)

Rada Rodziców rekomenduje Rodzicom wybór opcji z sumą ubezpieczenia

10.000 zł lub 15.000 zł.

Rodziców, którzy podejmą decyzję o dołączeniu dziecka do grupowego ubezpieczenia, prosimy o kontakt z Radą Rodziców najlepiej poprzez e-mail na adres Rady Rodziców: radarodzicow.szkolapodkowalesna@gmail.com

Konto Rady Rodziców:

Rada Rodziców Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej?

ul.  Jana Pawła II 20, 05-807 Podkowa Leśna?

Nr konta?  52 1320 1104 3038 0767 2000 0001

?Bank Pocztowy S.A. w Warszawie

Tytuł wpłaty i maila zgłaszającego:?

?UBEZPIECZENIE ? imię i nazwisko dziecka ? NR KLASY - SZKOŁA (Podstawowa / Gimnazjum) ? suma ubezpieczenia?

np. ?UBEZPIECZENIE Jan Kowalski 3b SP 10000 zł?

Ubezpieczenie będzie działać od 1. października 2016 dla dzieci zgłoszonych do dnia 29. września 2016 do godz. 12.00.

Szczegóły oferty Compensy znajdziecie Państwo na stronie internetowej Szkoły:

Zgłoszenie szkody
z ubezpieczenia NNW

W przypadku wystąpienia szkody należy powiadomić ubezpieczyciela (firmę Compensa).

Można to zrobić na dwa sposoby:

•  telefonicznie: +48 22 501 61 00 wewn. 1 -> Zgłoś szkodę.

Przy zgłoszeniu zawsze trzeba podać typ i numer polisy.

Numer polisy różni się w zależności od sumy ubezpieczenia:

Suma ubezpieczenia

Typ polisy

Numer polisy

Ogólne warunki ubezpieczenia - OWU znajdują się TUTAJ.

Tabela oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu - znajduje się TUTAJ.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt bezpośrednio z Radą Rodziców.