Podróże małe i duże klasy 1b 

Uczniowie klasy 1b w ramach przygotowań do Święta Szkoły, wybrali się w ekscytującą „podróż” do Portugalii.  To kraj słynący z pięknych plaż, malowniczych miasteczek, odkryć geograficznych i ojczyzna najsłynniejszego piłkarza na świecie Christiano Ronaldo. Dzieci poznały położenie geograficzne, najciekawsze zabytki i symbole Portugalii. Podróżowały po mapie śladami sławnego Vasco Da Gamy, który odkrył drogę morską do Indii. Dowiedziały się, dlaczego czarny kogut jest w tym kraju symbolem sprawiedliwości. Wykonały bajecznie kolorową mapę Portugalii i narysowały przepiękne pocztówki. Prace zostały zaprezentowane 1 czerwca na Święcie Szkoły w ramach ogólnoszkolnego programu „Podróże małe i duże”. 

Mali podróżnicy wybrali się z okazji Dnia Dziecka w jeszcze jedną, tym razem niedaleką podróż. Był to klasowy spacer na przepyszne lody.