OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Opublikowano: 17-12-2018

Hucznie obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Harmonogram uroczystości był następujący:

1. „Rekord dla Niepodległej” - o godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy. Uczestniczyliśmy w tej akcji.
  2. Dwa uroczyste apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowali uczniowie pod opieką swoich nauczycieli. Uczniowie klas starszych oraz klasy 2a dostarczyli nam mnóstwo wzruszeń.
  3. Wykład dr Tymoteusza Pawłowskiego dla klas 6., 7. i 8. na temat „Czym jest Niepodległość?” Dr Pawłowski  jest historykiem, autorem i współautorem wielu historycznych książek („Korepetycje z niepodległości”)

Szczególne podziękowania należą się pani Grażynie Zabłockiej,  Barbarze Tabaczyńskiej, Grzegorzowi Bolkowi, Remigiuszowi Cendrowiczowi oraz wszystkim Uczniom. Dziękujemy!

święto_niepodległości_1

święto_niepodległości_2