Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (08.05.)

Opublikowano: 14-11-2018

Z tej okazji :

7 maja odbędzie się szkolne czytanie fragmentów ulubionych utworów z literatury pięknej;

8 maja zapraszam do zabawy z przysłowiami polskimi bo „Przysłowia są mądrością narodów”;

10 maja odbędzie się kolejny turniej szachowy.

Chętnych uczniów zapraszam do zgłoszenia się do biblioteki ze swoimi danymi i podaniem jakiego utworu fragment będą czytać. Zgłoszenia przyjmuję do końca kwietnia.

Osoba, która przeczyta najładniej zostanie ogłoszona Mistrzem Głośnego Czytania.

8 maja na każdej przerwie łącznie z przerwą 13.45 wszyscy  uczniowie mogą przychodzić do biblioteki, aby wziąć udział w zabawach z przysłowiami.

Osoba, która prawidłowo rozwiąże minimum 7 zadań zostanie ogłoszona Znawcą Przysłów Polskich.

Jeżeli będzie więcej takich osób, przewiduje się dogrywkę. Termin dogrywki będzie podany później.

Również proszę o zgłaszanie się do biblioteki  osób, które chcą wziąć udział  10 maja w turnieju szachowym.

Lista zwycięzców poszczególnych konkursów zostanie podana na stronie internetowej szkoły.