Wolontariat biblioteczny - Zespół Szkół w Podkowie Leśnej

Opublikowano: 19-08-2018

Wolontariat biblioteczny

Uczniowie naszej szkoły nie tylko przychodzą do biblioteki wypożyczać lektury, książki z tzw.  depozytu, ale również aby odpocząć, odrobić lekcje, pograć w różne gry ( szachy, warcaby, domino itp.). Jest jednak  grupa osób, która prawie każdy swój wolny czas spędza w bibliotece, aby pomóc bibliotekarce w rozmaitych pracach bibliotecznych np.: wieszaniu gazetek okolicznościowych, układaniu książek na półkach, pieczętowaniu nowych  podręczników i w innych, o które poprosi nauczyciel.

Najaktywniejszymi  wolontariuszami okazali się:

1. Franek Baliński z klasy 4B
  2. Salmon Otabekov z klasy 7C