KONKURSY BIBLIOTECZNE

Opublikowano: 24-09-2018

Konkursy biblioteczne

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. 4-7 oraz klas gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursach literackich:

1)    Konkurs pt. Niezwykła historia

Praca powinna mieć formę opowiadania, napisana najlepiej na komputerze, zawierająca minimum 2 strony formatu A4.

2)    Konkurs literacko –graficzny pt. Moja własna książka

Praca może mieć dowolną formę literacką( wierszy, opowiadania, nowelki, krótkiej powieści itp.). Powinna zawierać podstawowe dane, które posiada każda książka. Mile widziane rysunki.

Pracę należy napisać na komputerze. Obowiązkowa liczba  to 8 stron  formatu A4.

Prace proszę złożyć do p. Marzeny Petrykowskiej

(biblioteka szkolna) do 19 marca (poniedziałek) 2018r.

Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie szkoły, a zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe.

Ponadto ogłaszamy konkursy czytelnicze

1)    Na najlepszą klasę w szkole pod względem ilości przeczytanych książek.

2)    Na najlepszego czytelnika  w roku szkolnym 2017/2018

Organizator konkursu ma prawo przepytać z treści przeczytanych książek. Klasa, która przeczyta najwięcej książek ( minimum 300) otrzyma puchar p. Dyrektor. Uczeń, który przeczyta najwięcej książek otrzyma atrakcyjną nagrodę książkową.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu i zostanie podane na stronie szkoły.