PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Opublikowano: 22-11-2017

W dniach 17 i 19 października w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu krzyżówki związanej z pojęciami bibliotekarskimi.

Wysłuchały wiersza pt. "Książka czeka" i "List do Pani Książki", a następnie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela-bibliotekarza. Opowiadały także jak powinno zachowywać się dziecko w trakcie czytania książki.

Bibliotekarka, pani Marzena, pokazała dzieciom regały z księgozbiorem przeznaczonym dla młodszych uczniów i przedstawiła zasady obowiązujące przy wypożyczaniu książek.

Na koniec uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i dostali kolorowe zakładki.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA_2

PASOWANIE NA CZYTELNIKA_3