Bitwa na lektury 2017

Opublikowano: 25-09-2017

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku szkolnym z inicjatywy pań Agnieszki Kośki i Marzeny Kuc oraz pana Dawida Palińskiego odbyła się Bitwa na lektury - konkurs wiedzy czytelniczej dotyczący znajomości legend polskich. Tym razem rywalizacja odbyła się w dwóch etapach:  szkolnym i międzyszkolnym, do którego zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Teresy z Podkowy Leśnej.

Zwyciężcą etapu szkolnego została klasa 2b, która reprezentowała naszą szkołę w etapie międzyszkolnym. Uczniowie obu szkół wykazali się doskonałą znajomością legend polskich, pięknie zaprezentowali swoje drużyny wymyślając dla nich nazwy i hasła reklamowe. Konkursowi towarzyszyła prawdziwie sportowa atmosfera, nie zabrakło także śmiechu i radości.

Tegoroczną edycję konkursu objęła swym patronatem Biblioteka Miejska w Podkowie Leśnej, której dyrektor, pani Dorota Skotnicka była przeowdniczącą jury. Konkurs międzyszkolny wygrała drużyna Legendarna Podkowa ze Szkoły Podstawowej im. Św. Teresy, której po zaciętej i wyrównanej walce, uległa drużyna Giganci 2b reprezentująca naszą szkołę. Po zakończonej zabawie pan burmistrz - nasz gość honorowy - zaprosił wszystkich uczestników na lody z okazji Dnia Dziecka.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu.

Etap szkolny:

Bitwa na lektury - etap szkolny

Etap międzyszkolny:

Bitwa na lektury - etap międzyszkolny

Bitwa na lektury - wspólne czytanie