I MIEJSCE PODKOWY LEŚNEJ W RANKINGU EDUKACYJNYM

Opublikowano: 23-09-2017

Podkowa Leśna zajęła I miejsce w kraju w Rankingu samorządów sprzyjających edukacji, przeprowadzonym przez fundację badawczą Evidence Institute zajmującą się oświatą. Przebadano 2462 samorządy prowadzące przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja ? zarówno publiczne jak i niepubliczne.

Ranking został opracowywany  w oparciu o ogólnodostępne dane dotyczące trzech poziomów nauczania ? w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz gimnazjach. Składał się z trzech miar:

1.Miara dobrego startu, gdzie oceniana była dostępność edukacji przedszkolnej na terenie gminy oraz wyniki sprawdzianu szóstoklasistów.

2.Miara nierówności, która odzwierciedla zróżnicowanie wyników sprawdzianu szóstoklasistów oraz egzaminu gimnazjalnego na terenie gminy z lat 2014-2016

3.Miara postępu, która odzwierciedla jak duży postęp w gimnazjum uczynili uczniowie niezależnie od ich potencjału po szkole podstawowej.

Ranking: http://www.evidenceinstitute.pl/ranking-samorzadow/

DYPLOM ZA ZAJĘCIE I MIEJSCA W RANKINGU