SPOTKANIE KLAS 6 B I 6 C ZE SCENARZYSTKĄ

Opublikowano: 24-11-2017

Naszym gościem była scenarzystka pani Katarzyna Stachowicz-Gacek, która 24 marca br. spotkała się z klasami 6b i 6c. To była jej druga wizyta w naszej szkole. Pierwszy raz gościła u nas w grudniu ubiegłego roku po projekcji filmu ?Za niebieskimi drzwiami? (jest współautorką scenariusza tego filmu).

Spotkanie poświęcone było zagadnieniu: ?Jak powstaje scenariusz filmowy?. Szóstoklasiści dowiedzieli się m.in., kim jest protagonista i antagonista, na co należy zwrócić uwagę przy budowie tych postaci, poznali także strukturę trzech aktów.

Pani Katarzyna mówiła w ciekawy sposób, dała uczniom wiele praktycznych wskazówek, które będą mieli okazję wykorzystać w trakcie pisania swoich scenariuszy.

Iwona Grabowska-Gralak