II MIEJSCE PIŁKARZY RĘCZNYCH W MAZOVIA CUP

Opublikowano: 26-09-2017

W sobotę 10 lutego drużyna chłopców ze szkoły podstawowej zdobyła 2 miejsce w zawodach z cyklu Mazovia Cup w piłce ręcznej. Zawody odbyły się w hali sportowej naszej szkoły. Przeciwnikami chłopców było 5 drużyn reprezentujących gminy zachodniego Mazowsza.

Nasi "szczypiorniści" ulegli w finale zwycięskiej drużynie uczniów z Michałowic, tocząc z nimi, szczególnie w pierwszej połowie, zażarty pojedynek.

Najlepszym bramkarzem turnieju, w zgodnej opinii wszystkich trenerów, został wybrany Janek Krupa - reprezentant naszej szkoły.

3 miejsce w zawodach zdobyli nasi koledzy z drugiej podkowiańskiej szkoły podstawowej im. Św. Teresy. Obie szkoły z Podkowy spotkały się w półfinale, zakończonym zwycięstwem naszej drużyny.

Gratulujemy i dziękujemy chłopakom za widowiskową i twardą walkę. Dziękujemy również nauczycielom: p. Krzysztofowi Kolendzie, pełniącemu w czasie zawodów rolę trenera oraz szczególnie p. Agacie Lewandowskiej bezpośrednio opiekującej się w szkole grupami trenującymi piłkę ręczną.

Za pomoc w przygotowaniu turnieju dziękujemu p. Arturowi Niedzińskiemu - koordynatorowi sportu w Urzędzie Miasta oraz p. Wojciechowi Wlazło - koordynatorowi cyklu Mazovia Cup.

Skład "srebrnej" drużyny: Jan Krupa, Igor Galiński, Antoni Pietras, Mateusz Kwiatkowski, Błażej Krutkowski, Stanisław Maros-Turek, Maksymilian Borek, Alexander Eckhoff, Maciej Brysiak, Adrian Żukowski, Jan Niewiadomski, Wojtek Mierzejewski.