KONKURS LITERACKI - WYNIKI

Opublikowano: 25-09-2017

W Ogólnopolskim XIII Konkursie Literackim z okazji 1050-lecia chrztu Polski (wydarzenie to było pretekstem do wyboru tematu o bohaterach i wydarzeniach historycznych, które przyczyniły się do budowania i umacniania chrześcijańskiego fundamentu Europy) wzięło udział czworo uczniów z klas drugich Gimnazjum. Wszyscy zostali laureatami!

I miejsce - Piotr Halbersztat (praca o Bitwie Warszawskiej)

I miejsce - Mikołaj Rychlik (praca o św. Wojciechu)

II miejsce - Adam Skrobański (praca o Mieszku I i Ottonie III)

III miejsce - Julia Grabska (praca o bł. ks. J. Popiełuszce)

Konkurs organizowany był przez Muzeum Niepodległości i Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów, pod Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Opiekę nad uczniami sprawowali nayczyciele: p. Teresa Zabłocka, p. Sławomir Sowiński.