Król Bęc (29.11.)

Opublikowano: 23-07-2019

We wtorek "Zaczytani" ponownie spotkali się z uczniami klas pierwszych, aby przeczytać im książkę pod tytułem "Król Bęc" opowiadającą o władcy królestwa Hopsasasa. Król był człowiekiem nieprzyjemnym, gburem wykorzystującym swoich poddanych. Jednak pod wpływem pewnego wydarzenia zupełnie zmienił swoje zachowanie, zaczął doceniać moc słów: proszę, dziękuję, przepraszam...

Podczas dyskusji dzieci trafnie przypisywały zwroty grzecznościowe do konkretnych sytuacji życiowych. A na zakończenie spotkania pięknie pokolorowały obrazki przedstawiające króla Bęca.

Król Bęc_1
Król Bęc_2