ZMIANY W STATUCIE SZKOŁY - ZMIANA TERMINU WYSTAWIANIA OCEN PROPONOWANYCH

Opublikowano: 19-11-2017

Szanowni Państwo,

Pragnę Państwa poinformować, że Rada Szkoły, na podst. § 64, Rozdz. XII Statutu Zespołu Szkól w Podkowie Leśnej, w drodze głosowania elektronicznego, przyjęła wniosek Rady Pedagogicznej o wprowadzenie zmiany w WZO (Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania), będącym załącznikiem do Statutu Szkoły w poniższym zapisie:

w rozdziale VI- ?Klasyfikowanie i promowanie uczniów", w punkcie 10 wyrażenie: "Na miesiąc przed zebraniem klasyfikacyjnym Rady Pedagogicznej...?  zmieniono na: "Na dwa tygodnie przed zebraniem klasyfikacyjnym Rady Pedagogicznej...?.

Wniosek został przyjęty w dniu 30 listopada 2016 roku.

Zmiana dotyczy terminu, w jakim mają zostać wystawione proponowane oceny semestralne i roczne z nauczanych przedmiotów i zachowania. Wnioskując o zmianę, Rada Pedagogiczna uzasadniała:

- skrócenie terminu wiąże się z promowaniem systematycznej pracy uczniów przez cały semestr  ? unikamy w ten sposób sytuacji, w której zbyt długi okres pomiędzy propozycją oceny a jej realnym wystawieniem mógłby być wykorzystywany, jako jedyny czas nauki;

- dwa tygodnie to wystarczająco dużo czasu, aby poinformować zainteresowanych i (zgodnie z WZO) móc poprawić ? w określonym zakresie ? proponowaną ocenę;

- skrócony czas pozwala również na uniknięcie bierności uczniów, wynikającej z poczucia, że oceny zostały już wystawione.

Oznacza to, że w najbliższym terminie, przed zakończeniem I semestru obecnego roku szkolnego, oceny proponowane z przedmiotów i zachowania uczniów szkoły podstawowej powinny być podane rodzicom do dnia 3 stycznia 2017 r., na 2 tygodnie przed posiedzeniem klasyfikacyjnym Rady Pedagogicznej dla szkoły podstawowej (17 stycznia), a dla gimnazjum do dnia 4 stycznia 2017r. (18 stycznia posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej gimnazjum).

Elżbieta Mieszkowska