Nowi czytelnicy (20.10.)

Opublikowano: 23-07-2019

W czwartek 20 października biblioteka szkolna powitała nowych czytelników, uczniów klasy 1 szkoły podstawowej.

Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały sie z jej pracą, księgozbiorem, zasadami zachowania i wypożyczania książek. Żadnego problemu nie sprawiła dzieciom odpowiedź na pytanie "Jak należy obchodzić się z książkami?".

Momentem kulminacyjnym wizyty "pierwszaków" było złożenie ślubowania czytelnika.

Tekst ślubowania:

My, uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy,
I wskazówek, i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą
Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą,

PRZYRZEKAMY !!!

Na pamiętkę złożonego ślubowania uczniowie otrzymali Karty Czytelnika.

Pasowanie na czytelnika Pasowanie na czytelnika_2
Pasowanie na czytelnika_3

Tekst ślubowania pochodzi ze strony http://belzyce.edu.pl/almanach10/slubowanie.html