Podkowa koduje

Opublikowano: 24-09-2017

15 października 2016 rozpoczął się Europejski Tydzień Kodowania "CodeWeek". Celem inicjatywy jest popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie CodeWeeka w całej Europie odbędą się tysiące bezpłatnych warsztatów, szkoleń, dyskusji, pokazów. Wszystkim inicjatywom w ramach ETK patronuje Komisja Europejska zapewniająca wsparcie komunikacyjne, dlatego jest to wyjątkowa okazja, żeby pokazać się całej Europie!

W dniach 17-21 października 2016 w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej odbywają się warsztaty kodowania "Podkowa koduje", których głównym celem jest popularyzacja idei kodowania wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Podczas tygodnia kodowania uczniowie poznają tajniki programowania:

• Mały robot zawodnik sumo.
  • Klasy 4 - mój przyjaciel Lightbot,
  • Spotkanie z mistrzem kodowania Pawłem Jastrzębskim,
  • Klasy 5-6 i gimnazjum - Gramy na pianinie - Scratch.

Mieszkańcy Europy mogą śledzić nasze działania na stronie i mapie CodeWeek.

Arkadiusz Młyński