Spotkanie autorskie z panią Anną Onichimowską

Opublikowano: 23-07-2019

W dniu 14.09.2016 r klasy 6. spotkały się z panią Anną Onichimowską. Pani Anna Onichimowska jest poetką, prozaikiem, dramatopisarką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  My poznaliśmy bliżej jej książkę ?Daleki rejs?.

Na początku spotkania pisarka opowiadała nam o sobie, wyjaśniała na czym polega jej zawód. Następnie opowiadała  o swoich książkach i o tym, że lubi podróżować. Dowiedzieliśmy się, jakie miejsca odwiedziła ( a jest ich naprawdę dużo).  Usłyszeliśmy też o książce ?Duch starej kamienicy?, która cieszy się dużą popularnością wśród młodych czytelników. Opowiada o duchu  o imieniu Maciek. Najzagorzalsi czytelnicy poprosili autorkę o kolejną jej część, spełniła ich marzenie i wydała  ?Maćka i łowców duchów?. Pani Onichimowska mówiła o tym z uśmiechem.

Później przyszedł czas na pytania, a były rożne: o ulubione  zwierzę, o miejscu zamieszkania, spędzanie wolnego czasu, rodzinę. Po licznych pytaniach przyszedł czas na autografy.

Pani Anna Onichimowska jest miłą, sympatyczną i wesołą osobą. Spotkanie było bardzo ciekawe i warto było przyjść .

Joanna Krzyżanowska 6 b

Onichimowska Anna

Serdecznie dziękujemy pani Iwonie Grabowskiej-Gralak za zorganizowanie tego spotkania.

Biblioteka szkolna przypomina, że w swoich zbiorach posiadamy następujące publikacje tej autorki:

Daleki rejs Daleki rejs
Aleksander Aleksander
Duch starej kamienicy Duch starej kamienicy
Dzień czekolady Dzień czekolady
Krzysztofa Pączka droga...

Krzysztofa Pączka droga do sławy

Maciek i łowcy duchów Maciek i łowcy duchów
Najwyższa góra świata Najwyższa góra świata
Piecyk, czapeczka i budyń

Sen, który odszedł Sen, który odszedł