Bitwa na lektury klas 2

Opublikowano: 23-07-2019

25 kwietnia odbyła się organizowana przez świetlicę i bibliotekę szkolną "Bitwa na lektury klas 2". Uczniowie w ramach przygotowań mieli za zadanie przypomnieć sobie treść książki "Legendy Polskie" Wandy Chotomskiej, oraz przygotować hasła dopingujące swoje drużyny.

Hasła klasy 2A to:

- 2A najlepszych czytelników ma!

- Klasa Pani Basi dziś wszystkich zgasi!

- Czytaj lektury, bo nie zdasz matury!

- Nasza klasa jest wspaniała, bo legendy czytać chciała!

- Nie trać czasu na bzdury, czutaj lektury!

- Legendy Chotomskiej są najlepsze na świecie, musicie przeczytać, nie pożałujecie!

Klasa 2B dopingowała drużynę okrzykami:

- 2B jest the best!

- 2B uwielbia czytać, więc ma dzisiaj szansę wygrać!

- W 2B każdy czytać chce!

- Kto lubi lektury ten nie jest ponury, więc 2B zawsze uśmiecha się!

- 2B zawsze stara się!

- My lektury chętnie czytamy i nauki z nich wyciągamy!

- Nasza klasa nie da się, bo jesteśmy 2B!

BnL_8BnL_7 BnL_2BnL_9 BnL_4 BnL_6

Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta, jednak zwycięzca może być tylko jeden. Po odpowiedziach na liczne pytania i rozwiązaniu zagadek okazało się się, że więcej punktów zdobyła klasa 2B. Obie klasy biorące udział w bitwie na lektury otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki, przy których lekturze spędzą nie jedną miłą chwilę.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy dotyczącej polskich legend. :)

Zwycięzcy - klasa 2B

Klasa 2A