Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego DAF ? Kenner

Opublikowano: 19-11-2017

Uczniowie klasy III a wzięli udział w  XII edycji konkursu ?DaF-Kenner drehen einen Clip?, organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN we współpracy z Goethe Institut oraz Fundacją Współpracy Polsko - Niemieckiej. Angelika Kałdus, Klaudia Grabowska, Julia Rudnicka i Jakub Staszczyk nagrali clip z piosenką pt.: ?Maine Familie?. Na ogłoszenie wyników czekamy do 23 maja 2016r.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów polskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nauką języka niemieckiego oraz doskonaleniem umiejętności językowych, pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, poznanie kultury, rozwijanie umiejętności twórczych, artystycznych, organizacyjnych oraz umiejętności pracy w zespole.

Opiekun grupy ? Anna Rabecka