5 KWIETNIA - SPRAWDZIAN UCZNIÓW KLAS 6

Opublikowano: 23-09-2017

Szanowni Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej

Uprzejmie przypominam, że   zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 05.10.2010 zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. Nr 186, poz.1245)

dzień 5.04. 2014 , w którym odbywa się  sprawdzian dla uczniów klas 6-tych, jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej.

Oznacza to, że w tym dniu uczniowie szkoły podstawowej (poza szóstoklasistami) nie przychodzą na zajęcia.

Jednocześnie informuję, że w świetle wymienionego rozporządzenia szkoła ma obowiązek zorganizowania w tych dniach zajęć wychowawczo-opiekuńczych dla dzieci w przypadku, gdy rodzice lub opiekunowie nie mogą zapewnić im opieki.

Uczniowie klas 6 szkoły podstawowe proszeni są o przyjście do szkoły najpóźniej o godz. 8.30.

Pierwsza część sprawdzianu (jęz. polski i matematyka) rozpoczyna się o godz. 9.00 i trwa 80 minut (120 minut dla uczniów, którym przysługują dostosowania). Druga część sprawdzianu (jęz. angielski) rozpoczyna się o godz. 11.45 i trwa 45 minut (70 minut dla uczniów, którym przysługują dostosowania).

Uczniowie gimnazjum mają tego dnia lekcje według standardowego planu zajęć (z możliwymi zamianami sal lekcyjnych).

Elżbieta Mieszkowska

Dyrektor Zespołu Szkół