PATRON GIMNAZJUM - UCHWAŁA RADY MIASTA

Opublikowano: 19-11-2017

W czasie XV sesji Rady Miasta Podkowa Leśna VII kadencji Radni przyjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie nadania Publicznemu Gimnazjum w Podkowie Leśnej imienia profesora Kazimierza Michałowskiego - wybitnego polskiego archeologa, mieszkańca Podkowy Leśnej. Laudację na cześć Patrona wygłosił uczeń klasy III naszego Gimnazjum - Krzysztof Czerniakowski. Dziękujemy Radnym za jednogłośne poparcie kandydatury Profesora, wybranego w demokratycznych wyborach przez społeczność szkolną. Profesor Michałowski zgłoszony został jako kandydat do wyborów przez Związek Podkowian.

Uroczystość nadania imienia Gimnazjum odbędzie się 14 grudnia 2015 roku, w rocznicę urodzin Profesora.

Elżbieta Mieszkowska

Dyrektor Zespołu Szkół