Tydzień kodowania zakończony!

Opublikowano: 26-09-2017

18 października 2015 - możemy powiedzieć, że CodeWeek 2015 w Podkowie Leśnej zakończony!

W 12 warsztatach wzięła udział młodzież i dzieci z klas 4-6 SP i 1-2 Gimnazjum oraz studenci PWSM. Tydzień kodowania w Podkowie Leśnej odbył się pod hasłem "Kod do integracji". Zajęcia były podzielone na trzy grupy:

1. "Kod do Integracji - Pomagam - Moja pierwsza gra? (uchodźcy + uczniowie wolontariusze) ? język Scratch ? wtorek 13.10.2015 - warsztaty przeprowadził nasz gość, kordynator na Polskę programu Mistrzowie Kodowania p. Krzysztof Jaworski. Warszaty pozwoliły młodym adeptom programowania w  języku Scratch osiągnąć sukces. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety.
  2. Tydzień z Lightbotem ? wstęp do programowania ? klasy 4-6 SP i 1-2 Gimnazjum w ramach lekcji Zajęć komputerowych zostały wprowadzone w świat kodowania. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje programistyczne umiejętności i uzyskać certyfikat LightBota. W zajęciach wzięli udział także studenci Podkowiańskiej Wyższej Szkoły Medycznej.
  3. ?Pójdę w jego ślady - spotkanie z mistrzem" ? spotkanie z finalistą kuratoryjnego konkursu LOGIA i miniLogia Kamilem Jonakiem - czwartek 15.10.2015. Kamil podzielił się swoim doświadczeniem z młodszymi uczniami, zaprezentował możliwości programu Imagine. Udzielił cennych wskazówek jak zostać finalistą i laureatem konkursów informatycznych.

Dziękujemy wszystkim sojusznikom dzięki, którym zajęcia zostały przeprowadzone: Samsung Mistrzowie Kodowania, Dyrekcji Szkoły, Miastu Podkowa Leśna oraz uczniom wolontariuszom z klas 6b, 1b i 2a oraz Kamilowi uczniowi klasy 3 gimnazjum.

Do zobaczenia za rok.

Arkadisuz Młyński