Tydzień kodowania rozpoczęty

Opublikowano: 24-11-2017

W dniu dzisiejszym, 10 października 2015 rozpoczął się Europejski Tydzień Kodowania "CodeWeek". Celem inicjatywy jest popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie Code Weeka w całej Europie odbędą się tysiące bezpłatnych warsztatów, szkoleń, dyskusji, pokazów. Wszystkim inicjatywom w ramach ETK patronuje Komisja Europejska zapewniająca wsparcie komunikacyjne, dlatego jest to wyjątkowa okazja, żeby pokazać się całej Europie! W dniach 13-15 października 2015 w Zespole Szkół w Podkowie Leśnej odbędą się warsztaty kodowania "Kod do integracji", których głównym celem jest popularyzacja idei kodowania wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. W programie:

1. Pomagam - ?Moja pierwsza gra? (uchodźcy + uczniowie wolontariusze) ? język Scratch ? wtorek 13.10.2015
  2. Tydzień z Lightbotem ? wstęp do programowania ? wszystkie klasy 4-6 i gimnazjum 1-2 w ramach lekcji Zajęć komputerowych i informatyki.
  3. ?Pójdę w jego ślady? ? spotkanie z finalistą kuratoryjnego konkursu LOGIA.

Przygotowania trwają.

Mieszkańcy Europy mogą śledzić nasze działania na mapie CodeWeek.