PATRON GIMNAZJUM - WYNIKI WYBORÓW

Opublikowano: 19-11-2017

Szanowni Państwo,

13 czerwca podczas Święta Szkoły odbyła się debata, w czasie której zaprezentowane zostały sylwetki wszystkich kandydatów na patrona naszego Gimnazjum. Po debacie, każdy z obecnych mógł oddać swój głos na jedną z postaci - pretendentów. Wybory przeprowadzone zostały w dwóch grupach: uczniowie i dorośli (rodzice, nauczyciele , władze miasta, organizacje pozarządowe zgłaszające swoich kandydatów - maksymalnie 4 osoby). Oddano 174 ważne głosy: 89 uczniowie, 85 dorośli.

Wyniki głosowania uczniów:

- Tadeusz Baniewicz - 26% głosów

- prof. Kazimierz Michałowski - 30% głosów

- Halina i Janusz Regulscy - 44 % głosów

Wyniki głosowania dorosłych:

- Tadeusz Baniewicz - 28% głosów

- prof. Kazimierz Michałowski - 47 % głosów

- Halina i Janusz Regulscy - 25 % głosów

Według ustalonego wcześniej regulaminu wyborów, punkty procentowe z obu grup głosujących zostały zsumowane.

Wyniki zsumowane:

- Tadeusz Baniewicz - 52 punkty procentowe

- prof. Kazimierz Michałowski - 77 punktów procentowych

- Halina i Janusz Regulscy - 69 punktów procentowych

W wyniku wyborów, przedłożonym do akceptacji Radzie Szkoły i Radzie Miasta, kandydatem na patrona został prof. Kazimierz Michałowski - wybitny polski archeolog, mieszkaniec Podkowy Leśnej.

Elżbieta Mieszkowska

dyrektor Zespołu Szkół