NADANIE IMIENIA PATRONA GIMNAZJUM

Opublikowano: 19-11-2017

Szanowni Państwo

W roku 2015 obchodzimy 90-lecie istnienia miasta-ogrodu- Podkowa Leśna.  W roku 2015 mija także 50 rocznica funkcjonowania Zespołu Szkół w budynku przy ulicy Jana Pawła II 20. Sądzimy, że jest to dobra okazja, aby nawiązując do zapisów strategii funkcjonowania szkoły uczcić tę okrągłą rocznicę nadaniem imienia patrona Publicznemu Gimnazjum.

Tak, jak imię Bohaterów Warszawy dla szkoły podstawowej jest dla nas zobowiązaniem kultywowania i pielęgnowania historii związanej z Powstaniem Warszawskim, tak pragnęlibyśmy, aby wybór patrona gimnazjum był również okazją do podejmowania działań edukacyjnych i wychowawczych dla całego środowiska szkolnego, aby było to także wskazanie wzoru osobowego dla młodzieży. Pragnęlibyśmy ponadto, aby wskazana postać niosła ze sobą przesłanie wartości uniwersalnych, ale była też związana z Podkową Leśną.

Sądząc, że w historii naszego miasta postaci formatu, jaki odpowiadałby oczekiwaniom nie tylko środowiska szkolnego, ale szerzej ? lokalnego - jest wiele, zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w zadaniu, które podejmujemy.

W załączeniu podajemy proponowaną i konsultowaną w środowisku szkolnym procedurę nadania imienia patrona Publicznemu Gimnazjum Podkowie Leśnej.

Z wyrazami szacunku,

w imieniu Rady Pedagogicznej