Dzień Języków 2014

Opublikowano: 19-11-2017

Dnia 16.10.2014 odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, którego celem było: propagowanie nauki języków obcych, motywowanie uczniów do pogłębiania swojej wiedzy na temat krajów europejskich, rozwijanie postaw ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, integracja zespołów klasowych oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji.

Uczniowie klas I ? III gimnazjum uczestniczyli w Quizie wiedzy o krajach europejskich oraz przygotowali poczęstunek składający się ze specjałów kuchni niemieckiej i francuskiej.  Współzawodnicząc w grupach odpowiadali na czas na pytania z zakresu geografii, historii, literatury, polityki i muzyki. Po treningu umysłowym posilali się pysznymi sałatkami, croissantami, naleśnikami, a także kiełbaskami.

Lekcje języka obcego, niekoniecznie z książką i przy tablicy to doskonały pomysł na motywację i urozmaicenie zajęć.

W przygotowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia zaangażowane były nauczycielki języka niemieckiego i francuskiego: Edyta Urbańska, Anna Rabecka i Agnieszka Pokropek ? Świderska.