Podkowa Leśna wśród najlepszych miejscowości w kraju pod względem jakości edukacji

Opublikowano: 19-11-2017

Podkowa Leśna wśród najlepszych miejscowości w kraju
pod względem jakości edukacji.

Evidence Institute opracował i w dniu 12.11.2014 r. opublikował ranking: miejsca sprzyjające edukacji . Autorzy rankingu piszą: ?Celem rankingu jest wskazanie tych samorządów, czy też miejsc w Polsce, gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie. (?) Jakie cechy mają miejsca, które zajmują czołówkę rankingu. Jakie rozwiązania stosują szkoły i w jaki sposób współpracują z samorządem. Wreszcie, w jaki sposób samorząd podchodzi do edukacji i buduje swoje relacje ze szkołami. Nawet w gminach z czołówki rankingu nie zawsze wszystko działa i wyniki nie w każdej kategorii są najwyższe. Są to jednak miejsca, w których poprzez współpracę, wzajemne zrozumienie dla wyzwań, a wreszcie talent i zaangażowanie nauczycieli i dyrektorów udało się razem stworzyć uczniom najlepsze z możliwych warunków. Uczmy się od nich i rozmawiajmy w jaki sposób można te sukcesy upowszechnić w całym kraju?.

W rankingu wykorzystano ogólnodostępne dane dotyczące wyników egzaminów zewnętrznych, wyników Edukacyjnej Wartości Dodanej,  liczby dzieci w wieku 3 i 4 lat objętych edukacją  przedszkolną oraz danych statystycznych.

Podkowa Leśna zajęła 3 miejsce wśród wszystkich gmin w Polsce.

Zachęcamy do czytania więcej na ten temat na stronie: www.evidenceinstitute.pl