Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

Opublikowano: 22-11-2017

Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

W maju oraz czerwcu w ramach realizacji projektu: ?Zachowaj Równowagę? współfinansowanego przez Ministerstwo Zdrowia dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach  poświęconych zdrowemu żywieniu . W trakcie zajęć dzieci przygotowały: Piramidę Zdrowego Żywienia oraz Piramidę Aktywności Fizycznej . Rozmawialiśmy o produktach, które należy uwzględnić w naszym jadłospisie, a także  o tych, które powinniśmy ograniczyć. Dzieci pod opieką nauczycieli świetlicy: p. Katarzyny Kaweckiej-Sikory oraz p. Marzeny Kuc przygotowywały zdrowe sałatki owocowe w stołówce szkolnej. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i z pewnością będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym.

Katarzyna Kawecka-Sikora

Kierownik świetlicy